**Mainoslinkki
Heippa hei ja tässä elokuun ost est! Nämä kiinnostaa teitä aina ja voi että rakastaisin muidenkin ostoksien esittelyä, olispa kaikki entiset kauneusblogit vielä hengissä edelleen :))
**Bearelilla oli -40% tilauksesta ja tämä oli muistaakseni 53 e. Kaikkea kiinnostavaa testiin ja talveksi suosikkeja!
Tokmannin essence poistoissa olin kerrankin ajoissa, otin viimeisen highlighterin puoleen hintaan mikä oli loistavaa, olen tätä käsissäni aiemmin pyöritellyt. Muut oli normihintaisia ja biotiini joku klubietu. Tokmanni ostokset 14 e.
Lisää Tokmannia, hiusnaamiot oli 5 e kappale klubitarjouksena niin aina kannattaa hamstrata. Avéne apoteekista, kerron myöhemmin lisää ja loput meikit **Lyko tilaus 34 e.
Beyondilla oli pika-ale Ikilalo tuotteisiin joten...no...aina kannattaa hamstrata kun halvalla saa...ripsuja 34 e. Samassa kuvassa myös Normal ostoksia, pienet sellaiset jotka maksoivat 12 e.
**Kicksille tilaus 58 e. Olisin halunnut ostaa sen Clarinsin putsarin joka mulla oli aiemmin, mutta sitä ei ollut niin otin tuollaisen. En myöskään ohittanut Fentyn Whipped -naamiota, mulla on nyt sellainen käytössä ja voi että tykkään!! Viikset ja parta kasvaa eikä veitsiä ollut täällä kaupassa niin tilaukseen myös sellaisia.
Notino tilaus vielä...46 e ja tähän otin Catricen syksyn uutuuksia, sekä toisen tuota Avénen sy-voidetta, joka tosin uudistui että toivottavasti tämä uusi on myös yhtä hyvä!
Sellaisia tällä kertaa :) onko kiinnostavia mukana, haluatko kuulla jostain lisää?






Avenen lisäksi kiinnostelee nuo silmänaluslaput, jotka ilmeisesti on Normalista? Jos on tykännäyt ja silmät sietäneet Noben lappuja, onko nuo kokeilun arvoisia? -q
VastaaPoistaNormalista ovat ja uutuuksia. Nyt otin käyttöön kun edelliset sopivasti loppuivat! Näissä on tälläinen kangasnaamiomainen koostumus ja lappu on sellainen jossa silmäripsille aukko keskellä eli nämä tulisi myös luomelle! Hauska idea, mutta nyt on Ikilalo ripset mulla niin en alkanut sovittamaan ripsiä aukon läpi, vaan käytän vaan silmän alla ja lapun sai hyvin taivutettua silleekin :) Tykkään <3
PoistaOho -40 huikea tarjous! Noita biozellin hiusmaskeja voisi myös kokeilla joskus four reasonsin sijaan.
VastaaPoistaMinusta niissä on hyvä pigmentti, olen käyttänyt kyllä jo vuosikausia niitä :)
PoistaMulla juuri loppui tuubi tota Avenen sy-voidetta enkä enää varmaan osta uudistuksen jälkeen, ymmärtääkseni ovat eri. Joten mielenkiinnolla ootan rapsaa jossain vaiheessa tulevaisuudessa :) Mun vakkarituote vuosien ajalta sy-ihon hepuliin, mutta viime keväänä ei enää tuo vanhakaan versio auttanut. Lopulta löysin pelastuksen Bubblen kasvovoiteesta (joku kevyt emulsio, en muista nyt nimeä), mitä lätkin onnessani sy-ihollekin/silmäluomille, kun hiffasin sen jeesivän 😄
VastaaPoistaHyvät ostokset, monta muutakin mielenkiintosta ja arjen luottiksia! ☺️
Incit oli erilaiset, harmi kun en ostanut molempia tuota vanhaa kun kaksi oli enää jäljellä. Yritän testailla pian tuota uutta, toivottavasti jo tämän talven aikana! Oli ensimmäiset hepulit ikinä ja kipeä kun meni se juonne silmän alla ihan vereslihalle :/
Poistatuo Hyaluronic face mist kiinnostaa. Mähän läträilen erilaisilla hoitosuihkeilla aamuin illoin.
VastaaPoistaMinä tykkään talvella, mietin että silloin voisin käyttää sen pois :)
PoistaMiulla on kanssa yksi purkki tuota Arencian putsaria jemmassa. Fenty taitaa olla toivelistalla, se vaikuttaa kivalta kasvonaamiolta :D
VastaaPoistaOn kiva kasvonaamio, sellainen whipped ja minun iho tykkää just tuollaisista :)
Poista