keskiviikko 27. elokuuta 2025

Elokuun kosmetiikkaostokset

Elokuun ostoksia :)

Notinolta hiusjuttuja. Olen käyttänyt näitä CHI tuotteita joskus vuosikausia sitten kun silloinen kampaaja möi näitä. Ne silkkitipat on luojan lahja hiuksille! Nyt halusin näitä taas...kiva kun Notinolta saa. Notino pakkaa tilaukset aina mielettömän hyvin ja tulevat nopeasti, lämmin suositus! Tilaus oli jotain 70 e.

Lykolle myös hiusjuttuja sisältävä n.50 e tilaus. En tilaisi täältä ilman alekoodeja koska kaikki seilaa pahvilaatikossa ilman mitään pakkausmateriaalia eikä ole väliä saako asiakas tuotteensa ehjänä vai rikkonaisena. Tuo Lanzan Moi Moi suihke on muuten tosi ihana, tykkään kun lämpösuoja on samassa jätettävän suihkeen kanssa niin ei tarvii kahta eri tuotetta :) lisäksi pari uutta hiusharjaa sekä Duon ripsiliimaa joka on Ikilalo ripsien kanssa parasta bestiä!

Työpäivän jälkeen nälkäisenä Normalissa :) virhe! Menin vaan katselemaan ja suklaan & herkkujen lisäksi ostoskoriin eksyi Fudgen hopeashampoo sekä Sabrina Carpenterin Cherry Body Mistin. Tää on sillee hauska etten edes tiedä kuka se Sabrina on, mutta yhtäkkiä kaikki haluaa tämän tuoksun. Sama niitten Juliette Has A Gunin kanssa, yhtäkkiä ne on kaikkialla ja minäkin haluan! 
Tämä tuoksu on ihan hyvä, ehkä aika voimakas tai kun testasin sitä hajuvettä, se tuntui jäävän nenään ja aivastelin. Mutta voi olla että Normalissa on niin paljon sitä tuoksua että se ottaa nenään. Siksi päädyin Body Mistiin koska hajuvesi oli too much minulle, vaikkakin olen kuullut ettei se kestä pitkään. Enkä halua ostaa sellaisia vaan suoraan kunnollisen hajuveden. Kyllä tämä kädestä tuoksuu vielä parin tunnin päästä ja on vähän miedompi. Kannattaa testata jos tykkäät kirsikkajutskista. Normal kosmejutut 24 e. 


Vähän kaikkea kaupasta sekä Tokmannilta. Tarjouksia hyödynnetty :) yritän aina muistaa vaikka köntässä kuvata näitä kauppaostoksia, niitä kun jokunen aina joskus tarttuu mukaan.


Ja vielä lisää kauppaostoksia sekä kampaajalta ostettu Promise :) ikinä kun ei tiedä haluaako pitää väriä vai poistaa sitä. Nämä kaikki tarjouksia, huomasinpa Biozellin pakkauksen uudistuneen, koon pienenneen ja hinnan nousseen ;) myös Smuutin uutuus päärynöitä oli mutta en ostanut nyt normihinnalla, mutta persikka kasvovettä otin kun oli tarjouksessa. 

Siinäpä mun Elokuun ostokset :) Teitkö sinä mitään huippuhyviä löytöjä?


Ei kommentteja:

Lähetä kommentti

Kiitos kommentista <3